Mostuj!

Proběhl první ročník soutěže Mostuj! Už se blíží další ročník.

 

Dne 14. března 2023 proběhla v naší škole soutěž MOSTUJ!, které se zúčastnilo hnedka několik tříd. Organizátoři soutěže byly třídy S3 a I3 s velkou zásluhou a pomocí pana učitele Miroslava Brůny.

Tato soutěž měla letos premiéru, jednalo se o mosty ze špejlí, lepidla a provázků. Bylo zde k vidění dohromady 29 mostů všeho druhu. Soutěžilo se ve třech kategorií: Vizuální stránka, Hodnocení odborné poroty a jako hlavní pevnost jednotlivých mostů při zatěžování. Vše probíhalo podle plánu. Den předem se zvážily jednotlivé mosty. Zatěžovalo se principem přilévání vody do barelu a výsledné hodnoty se stanovily z hmotnosti a únosnosti mostu. Bylo vidět, že hodně žáků netuší, jak udělat efektivní most, ale za to jejich mosty vypadaly opravdu náramně, z některých autorů asi budou architekti :).

V konečném pořadí cenu odborné poroty vyhrál tým s názvem Tři Bořkové z 1. C.

Studentskou cenu vyhrál tým Koblížci z 1. A.

V hlavní kategorii únosnosti byli oceňováné první tři nejlepší:

Na třetím místě skončil tým s názvem Přeborníci z 2. B. Jejich most unesl 11,3 kg a měl efektivitu lehce přes 74.

Na druhém místě, s úplně minimálním náskokem, skončil tým Já nevim z 1. A. Jejich most unesl dokonce 16,46 kg, ale jelikož byl o něco těžší, tak měl efektivitu necelých 76.

A na prvním místě s až neuvěřitelným náskokem skončil jediný zúčastněný tým z třetích ročníků. A to s neuvěřitelnou efektivitu lehce přes 198 a únosností 31,15 kg. Tímto gratulujeme týmu v čele s Tondou Pešinou ze třídy S3.

Doufáme, že se příští rok opět setkáme a uvidíme mimořádné výkony v oboru.

Kompletní výsledková listina je ke stažení zde.