Užitečnost a spolupráce

úterý, 08 listopad 2022 15:39 | Ing. Miroslav Čermák

Každý učitel vstupuje do školního roku s nějakou představou a potenciálem. Pro mě to je pro tento rok výzva ke spolupráci mezi studenty i kantory. Přemýšlel jsem nad různými variantami, až z toho vznikl (za mě) smysluplný závěr.
Rozhodl jsem se, že budu učit studenty 1. a 2. ročníku rýsovat základní stavební konstrukce a objekty na něčem skutečném, reálném.
Proto jsem oslovil svého kolegu architekta Slavomíra Peterku s tím, že bych pro výuku rád využil kartonové modely domů, které se studenty tvořil v předchozím školním roce. Slovo dalo slovo a kolega v 1. A představil konkrétní kartonové modely stojících rodinných domů.
Studenti měli možnost si na rozkládacích modelech prohlédnout, jak vypadá půdorys, řez a nosná stěna. Vybrali si objekt, který se jim líbil, a na něm budou 2 roky projekčně pracovat a učit se základní stavařské dovednosti.
Došlo tak ve vzniku spolupráce mezi předměty i kolegy. Zároveň studenti z vyššího ročníku nemusí mít pocit, že výsledek jejich práce je schovaný někde ve skříni, ale vědí, že jejich modely slouží jako učební materiál pro studenty z nižších ročníků.

uzitecnost 1

uzitecnost 2