Studenti a strategický plán Vysokého Mýta

pátek, 01 duben 2022 00:07 | Mgr. Jitka Nádvorníková

Jak by mohlo vypadat Vysoké Mýto za 25 let?

Pro obyvatele Vysokého Mýta a jeho integrovaných částí zcela jistě zajímavá otázka.

Místní studenti a studentky z 2. B a SI3 využili pozvání představitelů města a spolu se studenty gymnázia se v úterý 29. března zúčastnili diskuze se zpracovatelem strategického plánu rozvoje města Vysokého Mýta. Prvotní ostych z neznámého prostředí a nových tváři brzy vystřídal ten správný brainstorming na téma „Co se ti nelíbí ve tvém městě“. Zhruba po hodině byl arch papíru formátu A0 plný nejrůznějších odpovědí a návrhů.
V závěrečném hlasování účastníků získala největší podporu aplikace o městě pro občany a turisty, chytré lavičky pro dobíjení mobilních telefonů a s bezplatným připojením k internetu. Z dalších oblastí to bylo rozšíření cyklotras v okolí města, více vhodných míst pro hry dětí a mládeže a pro aktivní odpočinek dospělých a seniorů.
Výstupy z tohoto setkání jsou pro město důležité, nejaktivnější studenti budou přizváni do celoměstské diskuse o strategickém plánu rozvoje. Dostanou tak možnost podílet se na tom, jak bude naše město vypadat v polovině tohoto století.