Stříbro v nových dresech!

úterý, 21 květen 2024 08:09 | Mgr. Tomáš Černý

Ve úterý 7. května 2024 se družstvo našich chlapců zúčastnilo finále Olympiády mládeže Pardubického kraje v kopané, stejně jako minulý rok.

Do tohoto finále jsme postoupili jako vítězové okresu Ústí nad Orlicí. Kromě našeho týmu ještě startovala tato družstva:

• Střední škola Bohemia Chrudim - vítěz okresu Chrudim
  • EDUCA  Pardubice - Střední odborná škola s.r.o - vítěz okresu Pardubice
  • Vojenská střední škola a vyšší odborná škola ministerstva obrany Moravská Třebová  - vítěz okresu Svitavy

Soupeře pro semifinále určil los a to takto:

• Pardubice - Stavebka Vysoké Mýto
  • Moravská Třebová - Chrudim

V prvním utkání jsme se potkali s domácím družstvem z Pardubic. To mělo v kádru mnoho hráčů z místního FK Pardubice a z Fotbalové Akademie Pardubického kraje (hrají ve svých kategoriích celostátní ligu).

Naši chlapci se ale vůbec nezalekli, byli naprosto vyrovnaným soupeřem a postupem času jsme se stávali lepším družstvem, hlavně díky týmovému výkonu. Jen jsme bohužel nedokázali ještě během prvního poločasu dát nějaký gól.

Druhý poločas, ale vše změnil. Vstřelili jsme dva góly - první střelou z dálky, krásným angličanem - Filip Kužma. A druhý hlavičkou Tomáš Briol po rohu, který zahrával Pavel Kuta. U druhého gólu se krásně ukázala sehranost kluků ze společného klubu.

Gólman Ondřej Svoboda udržel čisté konto  a tak jsme postoupili do finále!!!!

Na domácích bylo znát velké zklamání, protože naprosto nepředpokládali, že by mohli prohrát.

Nové dresy a hned velký úspěch.

O našem soupeři rozhodoval zápas mezi Chrudimí a Moravskou Třebovou.

Chrudim byla jasně lepší a celkem pohodlně vyhrála.

Takže soupeř pro finále byl jasný. O motivaci jsme měli postaráno, díky minulému roku, kdy nás Chrudim s velkým štěstím porazila v semifinále.

Finále bylo naprosto vyrovnané a žádný tým neměl převahu. Kluci předváděli velmi kvalitní výkon, proti soupeři, který má přímo ve škole fotbalové třídy!!!

Bohužel koncovka nám úplně nevyšla. Když už se zdálo, že vítěze určí penaltový rozstřel, přišla poslední akce soupeře. Centr z pravé strany nám propadl na prostředek vápna a útočník soupeře zakončil přesně k tyči. V další chvíli rozhodčí pískal konec.

Škoda, měli jsme i na výhru. Možná kdyby hrál Mára Andrle, velká opora obrany, který o přestávce mezi zápasy zkolaboval, tak by se to nestalo.

Celkově zvítězilo družstvo Chrudimi a druhé bylo družstvo Stavebky Vysoké mýto.

Kluci zaslouží za předvedené výkony a výbornou reprezentaci školy velkou pochvalu!!!
Druhé místo a opakované stupně vítězů v Pardubickém kraji jsou skvělé úspěchy!!!

20240507 102520 2

Sestava: