Rafael, náš nový asistent pro výuku anglického jazyka

pondělí, 16 září 2019 10:52 | Marie Severová

Od září můžeme v naší škole potkávat mladého muže, který vypadá jako student. Ale omyl, tak tomu není, je to pan učitel, tedy asistent ve výuce angličtiny (English Teaching Assistant).

Jmenuje se Rafael Maarek, je mu 22 let a pochází z Kalifornie. S vynikajícími výsledky vystudoval bakalářský obor biomedical engineering na University of Southern California.

Rafael k nám přijel v rámci 10 měsíčního studijního pobytu, který získal od Fulbrightovy nadace. Jeho hlavním úkolem je spolupráce s vyučujícími anglického jazyka a aktivní zapojení se do výuky. Kromě toho by rád studentům i pedagogům nabídl možnost aktivní komunikace formou diskusního klubu v odpoledních hodinách.

Rafael je velmi činorodý, hodně sportuje a zajímá se o nové prostředí. Během prvního týdne se postupně seznámil se studenty naší školy, navštívil zámeckou noc v Častolovicích, vysokomýtský jarmark a samozřejmě nezapomněl na svůj oblíbený sport – běh. Svoji kondici vyzkoušel hned druhý týden školního roku a to během minulého týdne na sportovním kurzu 2. ročníku.