Průmyslové srdce Anglie

úterý, 11 duben 2023 11:00 | Studenti

ve dnech 25.- 30. 3. 2023

Kristián, I3:Ve Velké Británii jsem ještě nikdy nebyl, a proto jsem se moc těšil až navštívím další zemi. Doma v pokoji mám na poličce vystavený Tower Bridge a Big Ben z 3D puzzle, takže mě zajímalo, jak tyto ikonické londýnské stavby vypadají v opravdickém měřítku. Také jsem se těšil na návštěvu nejvyšší budovy ve Velké Británii, The Shard, měřící 310 metrů, jelikož se mi moderní výškové budovy líbí a zajímám se o ně. Mile mě také překvapil závodní okruh Silverstone a přilehlé moderní interaktivní muzeum.

Zuzka, 2.A:Pobyt v Anglii byla skvělá zkušenost, s naším průvodcem Jiříkem šlo všechno jako po másle a všechny menší nesrovnalosti byly vyřešeny. Všechny dny jsme měli plné plánů od rána až do večera a k našim hostitelským rodinám jsme se vraceli kolem sedmé hodiny večer, takže nám dali večeři, chvíli jsme si povídali a šli do našeho pokoje. Program byl skvělý v tom, že jsme viděli od všeho trochu a myslím, že každý si v něm našel něco, co ho zaujalo.

Tomáš, I3: „Zájezd do Anglie bych hodnotil velmi pozitivně. Rodina byla velmi milá, dobře se o nás starala a ve všem nám vyhověla. Program zájezdu jsme měli hezky naplánovaný, i přes malé komplikace se vše uskutečnilo. Nejvíce se mi líbila vyhlídka z mrakodrapu Shard a okruh Silverstone, ale i takové ty ikonické památky jako London Eye, Tower Bridge, Buckingham Palace,...“

Zuzka,1.A: „Bylo to tam úžasný, i přesto, že se nám párkrát „ztratily“ učitelky. Naštěstí jsme měli super průvodce a ten je zachránil. Stalo se tam hodně věcí, na které nezapomenu. Moc jsem si to užila.“

Petr, S3: “Nejprve bych chtěl poděkovat naší škole za to, jak zorganizovala zájezd do Anglie, dále učitelkám a průvodci, protože jejich zásluhou jsme se neztratili. Bylo to výjimečných pár dní, které jsme strávili v Londýně a dalších úžasných městech. Měli jsme možnost vidět mnoho monumentálních, velkolepých, krásných staveb. Člověk nevěděl, kam se dříve podívat, jelikož Angličané mají tak nádhernou architekturu, ať už kostely, budovy, stadiony… Určitě bych se chtěl do Anglie brzy vrátit a navštívit další kulturní stánky.”

Jan, S3: “Zájezd se mi líbil a myslím, že všichni máme mnoho zážitků. Cesta autobusem nebyla snadná, ale samozřejmě se jedná o nedílnou součást výletu. Myslím si, že zážitků a navštívených míst, které nám všechny ukázal super pan průvodce Jirka, je opravdu mnoho, a poznali jsme zase kus světa. Jediné malé mínus bych zmínil, a to, že nebyla moc možnost si popovídat více v angličtině. Jinak za mě super zážitek!”

Michal, S3: “Výlet do Anglie byl nabitý od začátku až do konce. Stihli jsme toho nejvíc, co snad šlo. Jediný mínus bylo málo jídla od naší černošský mámy.”

Fotografie:

01 Konečně odjíždíme do Anglie!
02 Moderní centrum Londýna - mrakodrapy všude, kam se podíváš
03 Na horní palubě křižníku HMS Belfast
04 V Oxfordu pozorně sledujeme výklad našeho skvělého průvodce
05 Po stopách architekta Jana Kaplického - obchodní dům Selfridges v Birminghamu