Projektový den pro žáky ZŠ

pondělí, 14 listopad 2022 19:48 | Mgr. Kamil Vimr

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje se z pozice jednoho z partnerů finančním příspěvkem podílí na realizaci projektu Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II (I-KAP II). Cílem této aktivity je vytvoření sítě středních a základních škol, jejichž pedagogičtí pracovníci, prostřednictvím realizace projektových dnů a kroužků, vzájemně spolupracují na rozvoji polytechnických znalostí a dovedností. Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Součástí tohoto projektu je i naše škola. Ve dnech 21. 10. a 11. 11. 2022 proběhly projektové dny v dílnách a učebnách odborného výcviku. Naši školu navštívili žáci 9. ročníků ZŠ Jiráskova a ZŠ Javornického z Vysokého Mýta. V rámci projektových dnů byli seznámeni se stěžejními informacemi o učebních oborech truhlář, instalatér a zedník. Součástí těchto projektových dnů byla nejen samotná prezentace učebních oborů, ale i zajímavé pracovní činnosti, při kterých byla využita široká škála aktivizačních metod.

Velké poděkování patří pedagogům ZŠ Jiráskova a ZŠ Javornického za spolupráci při tvorbě a přípravě projektových dnů a všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu aktivity I-KAP II na naší škole.

Žáci ZŠ Jiráskova

Žáci ZŠ Javornického