Olympiáda mládeže v kopané

úterý, 16 květen 2023 12:39 | Mgr. Tomáš Černý

Ve čtvrtek 4. května 2023 se družstvo našich chlapců zúčastnilo finále Olympiády mládeže Pardubického kraje v kopané.

Do tohoto finále jsme postoupili jako vítězové okresu Ústí nad Orlicí. Kromě našeho týmu ještě startovala tato družstva:

• Střední škola Bohemia Chrudim - vítěz okresu Chrudim
  • EDUCA  Pardubice - Střední odborná škola s.r.o - vítěz okresu Pardubice
  • Střední škola zahradnická a technická Litomyšl - vítěz okresu Svitavy

Soupeře určil los a to takto:

• Pardubice - Litomyšl
  • Stavebka Vysoké Mýto - Chrudim

První utkání vyznělo celkem jednoznačně pro družstvo z Pardubic a to postoupilo do pozdějšího finále.
My jsme se utkali asi s největším favoritem soutěže s družstvem Chrudimské školy, která má třídy přímo zaměřené na sport a specielně na kopanou. Během prvního poločasu měl soupeř velkou řadu šancí, které neproměnil a tak v poločasu byl nerozhodný stav 0:0. V druhém poločase se náš výkon výrazně zlepšil a dokázali jsme vstřelit 2 góly a ještě 3 minuty před koncem jsme stále vedli 2:0. Pak v koncovce bohužel přišly dvě jednoduché a stejné chyby a soupeř vyrovnal. Následoval penaltový rozstřel, ve kterém se nám úplně nedařilo, nedali jsme celkem 2 penalty. Soupeř proměnil o jednu penaltu víc a postoupil do finále.

Na nás čekalo družstvo z Litomyšle v souboji o 3. místo. Na klucích bylo znát velké zklamání a podle toho vypadal i výkon, všude jsme byli později a poměrně rychle jsme prohrávali 2:0. V poločasové přestávce jsme si řekli nějaké věci, kluci zvedli hlavy a začali podávat zlepšený výkon. Nakonec jsme dali 3 góly, zvítězili jsme a skončili na třetím místě.

Celkově zvítězilo družstvo Chrudimi a druhé bylo družstvo Pardubic.

Kluci zaslouží za předvedené výkony a výbornou reprezentaci školy velkou pochvalu!!!
Třetí místo v Pardubickém kraji je skvělý úspěch!!!