Oborový den

středa, 05 duben 2023 16:07 | Mgr. Tereza Škodová Jandáčková, Mgr. Eliška Hašková

V pondělí 14. března 2023 proběhl na naší škole Oborový den. Cílem celé akce bylo přiblížit studentům druhého ročníku jednotlivé obory, jelikož se musí do 28. 4. rozhodnout, jakým směrem se dají.

Studenti čtvrtého ročníku si připravili originální prezentace svých oborů. Vodaři se snažili zaujmout soutěží a sladkou odměnou. Dopraváci vsadili na zajímavé exkurze a budoucí finanční ohodnocení. A studenti pozemního stavitelství využili humor a umění improvizovat.

Jako dobré se ukázalo rozhodnutí do oborového dne zapojit i firmy. Každý zástupce zvolil jiný způsob prezentace, což mohlo být pro studenty také velkým přínosem.

Zastupce firmy Strabag mluvil o rozdělení firmy na jednotlivé segmenty a o možnostech zaměstnání v nich. Zástupci firmy Enteria (Marhold) se více zaměřili na své realizované projekty. Zástupkyně firmy Šindlar stejně jako předchozí rok studentům připomněla, že se mají rozhodovat především srdcem.

Závěrem děkujeme všem zástupcům firem a našim čtvrťákům za čas, který studentům druhého ročníku věnovali. Teď už je rozhodnutí jenom na nich.