Hala roku Junior 2023

středa, 26 duben 2023 11:00 | Ing. Miroslav Brůna

V pátek 21. dubna 2023 jsme se zúčastnili již tradiční soutěže Hala roku Junior, pořádané jednou za rok fakultou stavební ČVUT v Praze.
Soutěží se ve stavění a zatěžování konstrukcí splňujících zadání daného ročníku, kterým se  pro letošní rok stal model výsypky v kategorii A (modely připravené doma a na fakultě zatěžované) a model mostu v kategorii B (konstrukce stavěné na místě pouze z materiálu poskytnutého pořadatelem).

Pro letošní rok se nám jako škole podařilo sestavit celkem tři soutěžní týmy, a to tým JAKSI-TAXI složený z žáků S3 (Antonín Pešina, Jolana Dudychová a Tereza Pötterová) a dva týmy z žáků druhých ročníků - PŘEBORNÍCI z 2. B (Katrin Horáčková, Lucie Vanišová a Veronika Tůmová) a TULENI z 2. A (Daniela Jelínková a Nela Brátová).
Účast na letošním ročníku byla rekordní a kapacita soutěže byla naplněna zcela - z celkem 19-ti českých a moravských měst se účastnilo 40 týmů v každé kategorii. Celkem spolu tedy svedlo boj 80 modelů.

Považujeme za veliký úspěch, že se našemu týmu JAKSI-TAXI podařilo obsadit krásné druhé místo v kategorii B, korunované cenou z řad sponzorů soutěže!
Nicméně ani týmy druhých ročníků se v soutěži neztratily a věřím, že i přes časovou náročnost soutěžního dne (vyjeli jsme skoro za tmy, přijeli jsme skoro za tmy) přinesla tato akce všem nejen spoustu zkušeností a inspirace do dalších podobných klání, ale i zážitky z nových míst a rozšíření obzorů. A o tom to vlastně celé je.