Dny florbalu Česká Třebová

úterý, 31 květen 2022 07:51 | Mgr. Tomáš Černý

Ve čtvrtek 26. května se družstvo naší školy účastnilo již tradiční sportovní akce - Týden florbalu v České Třebové.
Vzhledem k probíhajícím maturitám a praxím 2. a 3. ročníků SŠ tvořili naše družstvo žáci prvních ročníků SŠ a 1. a 2. ročníků učiliště.

Turnaje se zúčastnilo celkem 12 družstev středních škol z Pardubického kraje. Ty byly rozlosovány do čtyřčlenných základních skupin ve kterých se utkal každý s každým. Ve skupině jsme jednou prohráli (s pozdějším celkovým vítězem), jednou remizovali a jednou zvítězili. Tím jsme postoupili do další fáze turnaje, kde jsme se utkali s družstvem z Chrudimi o postup do finálové skupiny.
Zápas jsme i přes velmi dobrý výkon prohráli. Jeho výsledek hrubě ovlivnily chyby rozhodčího, který nepochopitelně přehlížel i naprosto základní porušení florbalových pravidel.
Po porážce jsme hráli ve skupině o celkově 4. místo kterou jsme vyhráli.

Celkově 4. místo je krásný výsledek i s ohledem na chybějící hráče z vyšších ročníků. 
Chlapcům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony a výbornou reprezentaci naší školy.
Jmenovitě: 
Tomáš Briol (1. A), Jakub Dostál (1. A), Jan Majtner (1. B), Denis Koutný (1. C), Tomáš Nový (1. C), Šimon Borovský (1. C), Matěj Prokop (1. ITZ), Samuel Stöhr (1. ITZ), Ondřej Svoboda (2.ITV), Matyáš Tejkl (2.ITV).