Ceny města Vysokého Mýta

pondělí, 18 březen 2024 08:34 | Magdaléna Rožková

Ve čtvrtek 7. března se v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě konal slavnostní večer, na kterém byly předány Ceny města Vysoké Mýto za mimořádné výkony, významné počiny a úspěchy v oblasti kultury, sportu a studia v roce 2023. 

Slavnostní večer moderovali Tereza Dejdarová a Karel Telecký v doprovodu pardubického souboru Banda di Feste z Konzervatoře Pardubice.

Mezi 31 nominovanými byla oceněna i naše studentka, truhlářka, Kristina Hájková, která obdržela Výroční cenu pro studenta/žáka, za výjimečnou studentskou nebo žákovskou práci, aktivitu či vynikající výsledky. Své ocenění získala za vítězství ve školní truhlářské soutěži Zlatý čep a za vítězství v mezinárodní soutěži Řemeslo/Skill. Je také držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje v oboru technického vzdělávání. Kristina dosahuje výborných studijních výsledků, je týmovým hráčem, neváhá pomoci slabším spolužákům. Ve volném čase vede skautský oddíl dívek v Lažanech a aktivně se věnuje hasičskému sportu.