Střední odborné učiliště

instalater truhář zednik vodar

Rychlé odkazy

Máš zájem o velmi perspektivní stavebně zaměřené učební obory? V praxi se určitě neztratíš! Délka studia našich oborů je 3 roky. Střídá se vždy týden teoretické výuky a týden odborného výcviku. Ten budeš v prvním ročníku vykonávat na škole, ve druhém a třetím ročníku můžeš mít po dohodě praxi u odborných firem. Završením studia pro tebe bude závěrečná zkouška, která se skládá z písemné, praktické a ústní části.

Jaké obory můžeš vystudovat:

• Instalatér (36-52-H/01)
• Truhlář (33-56-H/01)
• Zedník (36-67-H/01)
• Vodař (36-65-H/01)

Podrobné informace nalezneš po rozkliknutí odkazu u jednotlivých oborů.

remesla

Přijímací řízení a přihlášky ke studiu

V rámci přijímacího řízení na učební obory se nepíší žádné testy, body Ti přinese prospěch na základní škole a zájem o obor (účast v řemeslných soutěžích, absolvování řemeslného nebo technicky zaměřeného zájmového kroužku). Podrobné informace o přijímacím řízení nalezneš ZDE.

Přihlášku do denní formy vzdělávání nezapomeň odevzdat od 1. února 2024 nejpozději do 20. února 2024 (včetně). Vybrat si můžeš z několika způsobů:

1. plně elektronickou formou s ověřením zákonného zástupce prostřednictvím Identity občana,
  2. v listinné podobě s podporou elektronického systému,
  3. v listinné podobě na tiskopisu přímo do kanceláře školy každý pracovní den od 7:00 do 15:00.

Nezapomeň na povinné přílohy:

• hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání,
  • lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání.

Chceš-li, můžeš doložit tyto další přílohy:

• kopie diplomů z různých řemeslných soutěží,
  • kopie dokladu o absolvování řemeslného nebo technicky zaměřeného zájimového kroužku,
  • doporučení školského poradenského zařízení pro úpravu podmínek přijímacího řízení.

Pořadí přijatých uchazečů zveřejníme společně s ostatními školami 15. května 2024.

Další informace ti rád poskytne Ing. Vladimír Richtr, zástupce ředitele školy pro učební obory, tel.: 468 003 405 nebo 731 172 314, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlášku ke stažení i její přílohy nalezneš ZDE.