Střední odborné učiliště

instalater truhář zednik vodar monter vodovodu

Máš zájem o velmi perspektivní stavebně zaměřené učební obory? V praxi se určitě neztratíš! Délka studia našich oborů je 3 roky. Střídá se vždy týden teoretické výuky a týden odborného výcviku. Ten budeš v prvním ročníku vykonávat na škole, ve druhém a třetím ročníku můžeš mít po dohodě praxi u odborných firem. Završením studia pro tebe bude závěrečná zkouška, která se skládá z písemné, praktické a ústní části.

Jaké obory můžeš vystudovat:

• 36-52-H/01 Instalatér

• 33-56-H/01 Truhlář

• 36-67-H/01 Zedník

• 36-65-H/01 Vodař

• 36-58-H/01 Montér vodovodů a kanalizací a obsluha vodárenských zařízení

Podrobné informace nalezneš po rozkliknutí odkazu u jednotlivých oborů.

Další informace ti rád poskytne Ing. Vladimír Richtr, zástupce ředitele školy pro učební obory, tel.: 468 003 405 nebo 731 172 314, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

skill15 vyber 031 002

Přihlášky ke studiu

Přihlášku do denní formy vzdělávání nezapomeň odevzdat na sekretariát školy nejpozději 1. března 2020. Přihlášku a předvyplněný vzor najdeš na konci této stránky.

Přijímací zkoušky se na učební obory nekonají, určuje se však pořadí uchazečů pro případ velkého zájmu. Podrobné informace o přijímacím řízení nalezneš ZDE.

Přijď pouze společně se svým zákonným zástupcem ve středu 22. dubna ve 14 hodin na schůzku do hlavní budovy školy (Komenského 1, Vysoké Mýto). Převezmete si tu rozhodnutí o přijetí ke studiu, můžete rovnou odevzdat zápisový lístek (ten ti dali na ZŠ) a navíc se dozvíš praktické informace o tom, co tě v příštím školním roce čeká.

Nezapomeň, že zápisový lístek je třeba odevzdat do deseti pracovních dní od vydání rozhodnutí o přijetí.

V případě, že po prvním kole nebude naplněna maximální kapacita, vypíšeme kola další, takže máš možnost přihlásit se klidně i v červnu.

Podpora studia

Během studia se naučíš mnoho užitečných dovedností. Při své praxi si můžeš také velmi pěkně přivydělat. A když k tomu budeš mít ještě dobré známky, určitě dosáhneš i na prospěchová stipendia ve výši až 6000,- za rok. Pokud budeš studovat na zedníka můžeš získat dalších 7 000,- za rok a pokud na vodaře 6 000,- za rok.

LOGO20TABLETY20A20STIPENDIA204   wifi zone

Můžeš se podívat na výrobky studentů nebo se podívat do naší školy pomocí virtuální prohlídky:

Přihláška ke stažení

pdfPřihláška na SOU.pdf - formulář k vytištění
xlsxPřihláška na SOU.xlsx - interaktivní XLSX formulář (excel)
xlsxPřihláška na SOU - vzor.xlsx - předvyplněný vzor
pdfVysvětlivky k tiskopisům přihlášek