Výpočetní technika

wifi zoneNaše škola v současné době disponuje 3 učebnami výpočetní techniky. Prostory budovy máme také pokryty WiFi sítí, studenti tak mohou využívat internet na svých zařízeních i mimo učebny výpočetní techniky.
Většina tradičních učeben je navíc opatřena dataprojektory, což značně zvyšuje kvalitu i pestrost výuky.

Učebny výpočetní techniky

V těchto učebnách probíhá výuka studentů, kteří se naučí jak základům práce s výpočetní technikou (Autodesk AutoCAD 2021, Autodesk InfraWorrks 2021, WinPLAN, AutoPEN, Zoner Photo Studio X,Autodest Civil 3D 2021, Autodesk Revit 2021, RailCAD 2021, programy od DEK (DEKSOFT), IDEA StatiCa, HEC-RAS 5.0.7, Geus 2020, Microsoft Office Professional Plus 2019 (Word, Exel, PowerPoint, Access) a dalších.

20200525 090106

Využití
Na základě získaných znalostí studenti řeší v hodinách VT samostatné projekty. Cílem výuky je připravit absolventa pro používání VT v praxi. Proto škola (v rámci finančních možností) vybavuje učebny moderní dostupnou technikou. V současné době je k dispozici například barevný plotter formátu A0, možnost skenovat, síťová oboustranná barevná laserová tiskárna formátu A3, kopírka do formátu A3, dataprojektory, atd. Všechny počítače jsou propojeny v síti pod systémem Windows.

Do učebny VT mají studenti v době, kdy v učebně neprobíhá výuka, volný přístup.

Škola je napojena k internetu optickým kabelem rychlostí 100/100 Mb/s k optické páteřní síti, díky čemuž mají studenti volný přístup na Internet.

Odkazy, dokumenty a ceníky
Provozní řád učeben výpočetní techniky
Provozní řád WiFi sítě
Informace o internetu a e-mailech zaměstnanců
Ceník služeb VT

Software zdarma pro naše studenty

AutoCAD firmy Autodesk zdarma

Pro potřeby našich studentů je k dispozici Návod na zprovoznění studentské verze 2018 aplikací firmy Autodesk. V něm je popsán postup získání studentské licence včetně instalace a dalších poznámek.

Pokud student provede správně uvedený postup může si legálně a zdarma stáhnout vybraný produkt Autodesku. To platí i pro aktuální verzi programů AutoCAD 2020, Civil 3D 2020, Revit 2020 a 3ds MAX 2020.

Zoner Photo Studio X zdarma

Naši studenti mohou po dobu studia zdarma využívat tento skvělý program nejen na úpravu fotografií a videa. Licence je platná 1 rok minimálně do roku 2023. Pokud má student naší školy zájem o program, napíše stručný e-mail ze své školní adresy na adresu: tesar @ stavebniskola.cz s žádostí o zaslání postupu. Podrobný postup bude uveden v e-mailu zaslaný studentovi na jeho školní e-mail přímo od Zoneru.

Microsoft Office 365 ProPlus zdarma

Po přihlášení na stránku Microsoftu www.office.com pomocí školního e-mailu a hesla do domény ("k počítači") je možné kliknutím na tlačítko "Nainstalujte si Office" umístěného na stránce vpravo nahoře nainstalovat programy Microsoft Office.

Pro výuku se studentům hodí Word, Excel, PowerPoint, Access ale mohou využít i dalších aplikací. Stejné aplikace pak mohou v odlehčené variantě využít i přímo na webu Microsoftu bez nutnosti instalace.