Výuka geodézie v terénu Milovy

středa, 23 květen 2018 18:36 | Ing. Bc. Pavel Voříšek

Výuka v terénu z geodézie 2. ročníku Vyšší odborné školy proběhla ve dnech 14. – 18. 5. 2018 v krásném prostředí Žďárských vrchů v penzionu Poslední Míle. Studenti pracovali na jednoduchých úlohách: pořadová a plošná nivelace, polygonový pořad, protínání z úhlů, topografické mapování, …, kde si zopakovali práci s teodolitem, nivelačním přístrojem i totální stanicí. Každá skupina rovněž vytyčila rodinný dům. Všichni studenti splnili podmínky pro udělení klasifikovaného zápočtu.

Některé postřehy studentů:

Geodetický kurz se udál v areálu penzionu Poslední Míle v obci Sněžné, Milovy 20. Během našeho pobytu se vystřídalo jak slunečné, tak deštivé počasí. Ubytováni jsme byli v chatě č.7. Chata byla velmi prostorná a vhodná až pro 7 osob, naše skupina byla pouze čtyřčlenná. Strava byla zajištěna v Penzionu Poslední Míle, formou plné penze, veškeré stravování bylo skvělé a jídelníček nastavený tak aby každému vyhovoval. Během kurzu jsme absolvovali cvičení v terénu, při kterém jsme si zopakovali technickou nivelaci, určování výšek a souřadnic bodů měřické sítě a vytyčování objektu. Závěrem jsme absolvovali i lokalizaci bodů pomocí zadaných GPS souřadnic. Pro naši třídu VOŠ2 byl geodetický kurz velmi kamarádský a užili jsme si ho.

                                                                                                                      Martin Sedlický – skupina č. 2

Jako účastník kurzu jsem neměl po celý pobyt problém, jak s ubytováním, stravováním, měřickou skupinou a kupodivu ani s geodetickou technikou. Jako skupina jsme pracovali, jak jsme měli, a každý věděl, co měl dělat. Vše proběhlo, jak mělo a z mého, pohledu nastavený program všem vyhovoval. Osobně jsem si kurz užil i z důvodu, že jsem celý kolektiv třídy takřka dva měsíce neviděl a tak jsme se museli řádně přivítat.

                                                                                                Jan Jančík – skupina č. 1