Vodařská exkurze Beroun 2018

neděle, 07 říjen 2018 16:56 | Ing. Romana Novotná

Letošní odborná exkurze studentů vodohospodářů ze třetího a čtvrtého ročníku vodu nezapřela: sjeli jsme na raftech kus Berounky.

V úvodu cesty mikrobusem do Berouna jsme se zastavili u malé vodní nádrže na Chvojenecké svodnici, která je malebným krajinným prvkem a ještě k tomu plní funkci zadržení vody v krajině. V Berouně jsme si prošli čistírnu odpadních vod, kde současně probíhala částečná rekonstrukce. Po čistírně jsme přejeli do Nenačovic a prohlédli jsme si část zreviralizovaného toku Loděnice. Pak následovala plavba na raftech z Hýskova do Berouna k jezu s malou vodní elektrárnou a rybím přechodem. Na Berounce bylo krásně liduprázdno, cestou jsme zdravili jen ojedinělé rybáře. A strojovna MVE Beroun byla poslední zastávkou prvního dne.

Druhý den začínal plavbou na Berounce. Čekaly nás dva jezy, které byly adrenalinové díky nedostatku vody na jezu a pod ním a do Řevnic jsme dorazili značně vyhladovělí. U Rysů jsme si dali pozdní oběd a exkurzi jsme zakončili na malé vodní nádrži Píšťák v lesích nad Řevnicemi.