Subterra cup krajské kolo

středa, 15 únor 2023 15:21 | Mgr. Tomáš Černý

Do krajského finále, které se konalo 26. 1. 2023 v Pardubicích jsme postoupili po vítězství v okresním finále.
Při krajském finále, kterého se zúčastnilo 6 družstev, byla družstva rozdělena do dvou skupin po 3 účastnících.
S námi ve skupině byla družstva Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči a Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň.

Ve skupině jsme předváděli dobré výkony a i díky výsledku vzájemného utkání našich soupeřů jsme skupinu vyhráli.
Výsledky ve skupině:
Stavebka Vysoké Mýto - Gymnázium Skuteč 2:2
Stavebka Vysoké Mýto - Obchodka Choceň 1:0

Díky vítězství ve skupině jsme postoupili přímo do semifinále a čekali jsme na soupeře, kterým bylo vítězné družstvo ze souboje:
Rychlé písty- Střední škola automobilní Holice x "Obchodka" Choceň
Nečekaně zvítězilo družstvo z Holic a postoupilo do souboje proti nám.

V semifinále a tedy zápase o finále jsme se utkali s družstvem z Holic. Zápas se nám velmi povedl a celkem jasně se nám podařilo zvítězit a tím postoupit do finále!!!
Stavebka Vysoké Mýto -  Rychlé písty   4:1

Ve finále jsme soupeřili s favoritem celého turnaje a to s družstvem  Gymnázium Dašická , které je tvořeno hráči extraligového družstva pardubických Sokolů.
Finále bylo velmi vyrovnané, čímž byli hráči Pardubic velmi překvapeni. I když jsme prohrávali, tak se nám rychle podařilo vyrovnat a byli jsme víc než rovnocenný soupeř. Domácí si dlouho nedokázali s naší hrou poradit a velká škoda, že jsme nedokázali proměnit naše opravdu velké šance. Chvíli před koncem jsme bohužel dostali gól a již jsme nedokázali vyrovnat. Finále tedy skončilo výhrou Pardubic, ale vítězem nebylo lepší družstvo, spíš šťastnější družstvo.

Turnaj celkově vyhrálo družstvo domácích Gymnázium Dašická, druhá  skončila Stavebka Vysoké Mýto!!! a na třetím místě Zeteška Střední škola zahradnická a technická Litomyšl.

Naše výsledky mají stoupající tendenci 2022 - 3.místo, 2023 - 2. místo. Takže příští rok???
Gratulujeme chlapcům k výsledku a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy!!!