Středoškolské hry – okrskové kolo ve fotbale

úterý, 09 říjen 2018 23:05 | Mgr. Eva Odložilová

3.10.2018 se za nepříliš vlídného počasí konalo na Vysokomýtském stadionu okrskové kolo ve fotbale. Zúčastnila se ho pouze 3 družstva - Gymnázium VM, ISŠ technická VM a naše škola. Za náš tým nastoupili I. Batrla, T. Wimmer, T. Polák, O. Jeřábek, Š. Fric, J. Pohorský, P. Chudoba, M. Valíček, J. Prušek, D. Čapek, L. Sekanina, J. Teplý, M. Kučera, R. Čáslavský a A. Bárnet. V prvním zápase nastoupili naši hoši proti družstvu gymnázia a sehráli velmi vyrovnané utkání. Síly na obou stranách byly poměrně rovnoměrně rozložené a do poslední chvíle byl stav nerozhodný 1:1. Když do konce chybělo asi jen 15 vteřin, inkasovalo naše družstvo rozhodující gól a zápas jsme prohráli 1:2.

K druhému utkání nastoupili naši hoši proti odpočatému soupeři z ISŠST. Ačkoli družstvo posílil L. Sekanina, nedokázali jsme se dostat častěji do útoku a zakončit ho úspěšnou střelbou. Zápas jsme prohráli 3:1 a celkově skončili jsme na 3. místě.

Chlapci sehráli mnohem lepší zápasy než minulý rok, a proto je jim třeba za bojovný výkon poděkovat. Ve velmi dobrém světle se ukázali i studenti prvních ročníků.  Věřím, že když se k nám trošku přikloní i štěstí, v následujících letech dosáhneme lepších výsledků.