Stavařina je zábava

úterý, 24 září 2019 21:26 | Mgr. Ivana Bejblíková

O tom, co všechno se dá představit pod pojmem stavařina, se dozvěděli žáci okolních základních škol. Mohli pozorovat šikovnost budoucích řemeslníků na mezinárodní soutěži učňů, která probíhala na vysokomýtském náměstí, a sami se také zapojili do interaktivní dopolední soutěže. V ní si vyzkoušeli práci v grafických programech na počítači, vstřebávali informace o dopravních stavbách, prohlédli si hydrotechnickou laboratoř, otestovali přesnost GPS-signálu a předvedli své manuální dovednosti při stavbě komínu i v truhlářské dílně. 

Během dvou dní se v prostorách vysokomýtské stavebky prostřídalo bezmála 300 žáků z 12 tříd okolních škol. Ve středu si se svěřenými úkoly nejlépe poradila 9.A ZŠ Jiráskova, Vysoké Mýto, následovala ji 9.B ze stejné školy a třetí místo obsadila 9.A ZŠ Javornického, Vysoké Mýto. Ve čtvrtek se nejlépe dařilo 9. třídě ze ZŠ U Školek, Litomyšl, druzí skončili žáci 9. třídy ZŠ Komenského ze Skutče a třetí žáci 9.A ZŠ Proseč.