Fotbalová utkání

úterý, 28 listopad 2023 23:26 | Mgr. Tomáš Černý

V poslední době se konalo několik fotbalových turnajů, v nichž zářili chlapci z naší školy a všechny je vyhráli!!!

Okrskové kolo kopaná 17. 10. 2023 Vysoké Mýto

Stejně jako minulý rok jsme byli pořadateli Okrskového kola v kopané. Turnaj se konal v areálu Stadionu ve Vysokém Mýtě na třetím hřišti.

V turnaji startovala tato družstva:

• Střední škola stavební Vysoké Mýto
  • SŠOS Choceň
  • Gymnázium Vysoké Mýto
  • Střední škola technická Vysoké Mýto

Naši chlapci hráli výborně a postupně všechny soupeře porazili.

• Gymnázium 2:1
  • Choceň 3:1
  • Technická 3:0 - kontumačně.

Turnaj proběhl na rozdíl od loňska ve výborné atmosféře! Kaňkou byla kontumace našeho zápasu s Technickou školou, protože její hráči rozehraný turnaj opustili a nedohráli ho! Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do Okresního finále do Chocně.

Všem chlapcům děkuji za výbornou reprezentaci školy a gratuluji!

20231017 131606

Finále okresu Ústí nad Orlicí - Choceň 23. 10. 2023

Stejně jako minulý rok, tak i letos hostila finále okresu Choceň.

• Průmyslová střední škola Letohrad
  • Střední škola technická a dopravní G. Habrmana Česká Třebová

Hrálo se na umělce, což ze začátku ovlivňovalo náš výkon. V prvním zápasu nás čekalo družstvo z České Třebové, které jsme znali již z minulého roku. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. V prvním poločasu jsme se štěstím odolávali šancím soupeře a mohli jsme být rádi, že jsme neprohrávali víc než 1:0. Ve druhém poločasu se obraz hry změnil. Dali jsme rychle dva góly a měli ještě další šance, které jsme bohužel neproměnili. V konci zápasu soupeř vyrovnal a zápas skončil spravedlivou remízou 2:2. V dalším zápase hrála Třebová s Letohradem a v celku pohodlně zápas vyhrála, když byla jasně lepší skórem 5:1. Po tomto zápasu jsme věděli, že jestliže chceme postoupit, tak musíme zvítězit minimálně o 5 branek.
Ze začátku zápasu s Letohradem jsme se trochu trápili a nebyli jsme schopni i přes obrovskou převahu dávat góly. Naštěstí nás během zápasu smůla opustila a góly jsme střílet začali. Nakonec zápas skončil 8:1 pro naši školu.
Tento výsledek znamenal: Vítězství ve finále okresu Ústí nad Orlicí!!!
A po roce opět postup do finále Pardubického kraje!!!

Klukům gratuluju a děkuji za skvělou reprezentaci Stavební školy Vysoké Mýto!!!