Exkurze ve stavebninách

čtvrtek, 16 únor 2023 10:33 | Ing. Marta Burešová a studenti SI4

4. ročník oboru Pozemní stavitelství navštívil 14. 2. 2023 stavebniny DEK v Ústí nad Orlicí.
Seznámili jsme se s provozem a logistikou stavebnin, prohlédli jsme si prostory, do kterých nemá zákazník přístup. Celým provozem nás provedl pan Ing. Jan Svoboda, s kterým již několik let spolupracujeme.
Velký dík patří našemu panu školníkovi, který nám dělal službu taxikáře a doprovodu.

Ohlasy studentů jsou následující:

"Dnešní exkurze do stavebnin DEK byla v pohodě. Provedl nás tam sympatický pan Svoboda, který nám ukázal a vysvětlil, jak co funguje, ať už venku, ve skladu nebo v obchodě, což určitě využijeme jak v blízké, tak i ve vzdálené budoucnosti. Jediné, co mi vadilo, že byla zima. Příště bych jela na exkurzi někdy na jaře, kdy bude teplo a my nebudeme muset mrznout."

"Dnešní exkurze do stavebnin DEK byla velmi zajímavá. Nikdy jsem neviděl tolik stavebních materiálů a stavebního náčiní na jednom místě."

"Nic extra zajímavého jsme neviděli, nejvíce mě zaujal skeletový systém, ze kterého byl sklad zhotoven. Kávu ale měli dobrou."

"Opravdu mě zajímalo, jak to v takovýchto firmách funguje. Pravděpodobně v takovéto firmě nebudu pracovat, ale čistě teoreticky bych si takovou práci dokázal představit (práce v kanceláři - vyřizování objedńvek)."

"Podruhy už bych tam jet nemusela, ale lepší než se učit :)"

"Exkurze byla fajn, dozvěděli jsme se o fungování stavebnin, což se nám, myslím, bude hodit, pokud někdo ve stavebninách bude pracovat. Občas to bylo trochu zdlouhavé a určitě by se to dalo zkrátit a nějaké pasáže vynechat. Trochu mi byla zima, ale pan Svoboda je sympatický a pěkně povídal."