Exkurze tříd S3 a S4

pátek, 03 květen 2019 18:33 | Ing. David Karbulka

Ve dnech 24. a 25.4.2019 proběhla exkurze tříd S3 a S4 zaměřená na pozemní stavby. První den jsme navštívili Pardubice, kde jsme si prohlédli dvě stavby prováděné firmou Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.. Nejdříve jsme zamířili k objektu pardubické radnice, kde finišují restaurátorské práce se stavebními úpravami. V rámci zadního traktu jsme si prohlédli bourací práce se zdícími a předním dokončovací restaurátorské práce. Studenti viděli finální práci restaurátorů krok za krokem. Druhým objektem byla stavba administrativní budovy v areálu firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.. Zde jsme nejdříve shlédli krátký film s ukázkami jejich staveb. Pak následoval malý raut a poté jsme se přesunuli na stavbu administrativní budovy, kde nás provedl jednotlivými podlažími stavbyvedoucí a seznámil nás se stavbou.

Druhý den jsme vlakem navštívili Prahu, kde jsme měli v plánu tři zastávky. První z nich byla stavba „Rezidence ALBA“, což je čtyřpodlažní bytový dům s komerčními prostory v přízemí. Zde jsme viděli dokončovací práce v rámci rozvodů TZB, provádění podlah a finální ve 3.NP. Stavbyvedoucí nás do detailu seznámil s každou etapou výstavby včetně technologie provádění.  Odtud jsme se přesunuli do centra Prahy s plánem navštívit dva objekty současné architektury a to „Main Point Karlin“ a „Danube House“. V objektu Main Point nás správce objektu seznámil s výstavbou a provedl technologickými provozy objektu s nahlédnutím do luxusních kanceláří. Bylo zde vidět, že byl kladen důraz na minimalizaci energetické náročnosti ve všech směrech. Od opláštění budovy se stínícím zařízením až po technologii objektu. Ne nadarmo byl tento objekt vyhlášen nejlepší kancelářskou budovou světa za rok 2011! Poslední zastávkou byla rovněž kancelářská budova a to „Danube House“. Oproti předešlé jsme viděli velké prosklené atrium s propojovacími lávkami, po kterých jsme se prošli, a v nejvyšším místě byla krásná vyhlídka na Prahu. Pak už následoval rychlý přesun na hlavní vlakové nádraží a po dlouhém dni cesta domů.