Exkurze 1. B Letohrad a Pastviny

úterý, 20 červen 2023 14:11 | Studenti 1. B

13. - 14. 6. třída 1. B odjela ráno vlakem do Letohradu, kde v Muzeu řemesel viděla spoustu nástrojů, které se dříve používaly pro různá řemesla.
Poté přes Šedivec, příjemnou procházkou v dešti, se přesunuli na ubytování nad Pastvinskou přehradou.
Druhý den nás čekala prohlídka přehrady, která určitě stála za to díky panu hráznému.
Sami studenti se podělili o své zážitky:

"V úterý jsme odjeli do Letohradu a vydali jsme se pěšky na Pastviny. Počasí nám nepřálo, odpoledne silně pršelo, naštěstí jsme se nakonec svezli autobusem. Pizza na večeři byla výborná a večer jsme měli táborák. Druhý den jsme měli komentovanou prohlídku hráze s panem hrázným. Prohlídka mě bavila a pan hrázný uměl opravdu hezky o přehradě povídat. Cesta do Letohradu byla dlouhá, ale utekla nám rychle."

"Co se mi líbilo: pizza byla moc dobrá. Krásná příroda a procházka po přehradě BEZ BATOHŮ! Kluci založili oheň.
Co se mi nelíbilo: počasí, když jsme šli k ubytování, pavouk u nás v chatce."

"Exkurzi jsem si užila. Nejvíce se mi líbila prohlídka přehrady, ale příště bych zvolila jiný způsob dopravy. Exkurze byla hodně náročná na nohy. Docela jsme přežívali, ale když jsme došli, byla to zábava. Pizza byla dobrá. Exkurze v hrázi byla zajímavá, netušila jsem, že se dá jít dovnitř. Znova bych tu cestu asi nepodnikla."

"Na exkurzi mě nebavilo muzeum řemesel. Už jsem tam byl dřív a nijak mě to nezaujalo. Naopak prohlídka přehrady byla zajímavá a dozvěděl jsem se spoustu nových informací, které se mi budou hodit. Chození mě taky bavilo, i přes horší počasí první den, a celkově to byla zábava. Rád bych příště jel znovu i s přespáním někde v chatkách, nedělalo mi to problém a užil jsem si to."

"Na exkurzi se mi nejvíc líbila prohlídka přehrady. Zajímavé byly například chodby ve spodní části přehrady a to, jak si dělníci označovali stavební kameny. Nejvíc mě překvapilo to, že se přehrada vyklání.
Hrázný pan Dvořák hezky mluvil o přehradě. Nečekala jsem, že tam budou tak velké ryby."

"Exkurze se mi líbila. Prohlídka Pastvinské přehrady byla zajímavá. Počasí bylo dobré až na začátek exkurze. Chatky byly oproti adaptačnímu kurzu příjemné zlepšení až na malé postele. Exkurze se podle mého názoru vydařila."