ENERSOL 2023

pondělí, 20 únor 2023 10:45 | Ing. Miroslav Čermák

Den 15. 2. 2023 byl ve znamení umění prezentace své práce, a to na krajském kole soutěže ENERSOL 2023. Naši školu zastupoval student třídy S3 Jan Indra s tématem Tepelné mosty.
Honza byl zařazen do kategorie Enersol a inovace, měl na svoji prezentaci sedm minut a zvládl to velmi dobře. Svým výkonem si vysloužil 2. místo a stal se součástí týmu, který pojede v březnu reprezentovat Pardubický kraj na celostátní kolo soutěže do Nymburka.
Přejeme Honzovi a celému týmu hodně úspěchů!

Základní informace o projektu ENERSOL

Vzdělávací projekt je zaměřený na udržitelný rozvoj ve všech jeho pilířích - environmentálním, ekonomickém a sociálním. Jedná se o přehlídky žákovských prací na tato témata:
ENERGIE - úspora energií a využití OZE,
EMISE - snižování emisí, zejména v dopravě,
VODA - ochrana vodních zdrojů, hospodaření s vodou, využití odpadních vod, využití dešťové vody atd.
ODPADY – nakládání s odpady, třídění, recyklace, atd.

Žákovské práce jsou hodnoceny ve třech kategoriích:
Enersol a praxe
Enersol a inovace