Dvě přednášky od firmy DEK

pátek, 10 únor 2023 15:13 | Ing. Marta Burešová, Ing. David Karbulka

8. února 2023 proběhla v učebně A1 přednáška pro 2. ročníky – Šikmé střechy.
Přednášející pan Ing. Jan Svoboda z Atelier DEK, Stavebniny DEK a.s. nám v prezentaci ukázal všechny možné vrstvy a materiály, které se ve střeše nacházejí, ale hlavně upozornil na spousty detailů, které se v praxi opomíjejí, a jaké potom nastávají problémy s opravou.
Přednáška byla pro studenty i vyučující přínosem, odnesli jsme si spoustu námětů, které budeme dále prohlubovat.

Druhá přednáška byla určena pro studenty 3. a 4. ročníků.
V první části se seznámili s prováděním hydroizolací spodních vrstev stavby u podsklepených i nepodsklepených objektů. Na tuto část navazovala soutěž, kde byli tři studenti ohodnoceni drobnými cenami.
Druhá část patřila poruchám staveb se záměrem na dřevostavby. Zde mohli studenti vidět ukázky špatné realizace staveb s chybami provedení vnější a vnitřní hydroizolace, které vedli k fatálním poruchám. Tyto poruchy se objevily po několika letech a opravy byly velmi nákladné s výměnou části svislých konstrukcí nebo demolicí objektu.

Panu Ing. Janu Svobodovi z Atelier DEK, Stavebniny DEK a.s. děkujeme.