Aneb Skill Vojtovýma očima

čtvrtek, 26 září 2019 12:56 | Vojtěch Dostál

Bez práce nejsou koláče. O tomto přísloví se mohli přesvědčit návštěvníci studentské  soutěže SKILL, konané letošní září na vysokomýtském náměstí. Soutěžící poměřovali své síly v řemeslných dovednostech v oboru zednictví nebo instalaterství. 

Zážitkem pro mnohé jistě byla samotná cesta do místa dění, a to pro ty, kteří cestovali  do Vysokého Mýta od Litomyšle. Tato trasa si v dnešních dnech vyžaduje značnou dávku nadhledu, avšak naskytne krásný pohled na revitalizaci mezinárodního průtahu D35.  Samotná celorepubliková soutěž SKILL však určitě za tuto vyhlídkovou jízdu stojí. 

V soutěžním klání si naši žáci vedli opravdu dobře. Zedníci obsadili krásné třetí místo a truhláři se pořádně zapotili, jelikož museli vystoupat až na nejvyšší stupínek. O doprovodné akce nebyla nouze. Například ze skákacího hradu byli nejvíce nadšení spolužáci, kteří měli na starost bezpečnost na atrakci. Další z programů, který se týkal akce Skill, byla návštěva žáků osmých a devátých tříd naší stavebky. Studenti si mohli zkusit dovednostní aktivity nebo práci projektantů. Hra na projektanty probíhala také soutěžní formou mezi jednotlivými třídami.  Nadšení žáků bylo obrovské. Na otázku, jaký největší zážitek si odnášejí z tohoto dne, například uvedli: „ že jsem porazila pana učitele Šilu v síle. On nedokázal vytáhnout železnou trubku z jezu ani s Áďou, a já jsem to dala sama“ nebo „asi v počítačové učebně přesouvání zařizovacích předmětů do domečku“. Odpovědi byly kladné i proto, že učitelé se snažili skvěle zapůsobit, ale nekonkurenční zážitky žáci měli zásluhou, koho jiného než našeho školníka. Lépe řečeno jeho kočky. Koťátko v poslední době strmě stoupá v žebříčku popularity a na této akci potvrdilo druhou příčku hned za panem ředitelem, který celou akci zakončil vyhlášením výsledků.