Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Přednáška o přehradním stavitelství

pondělí, 11 duben 2016 12:48 | Jiří Skalický

Je zcela přirozené, že vysokomýtská ,,vodárna“ věnovala velkou pozornost Mezinárodnímu dni vody (22. března). Vedle školních soutěží a výstavky skupinových prací studentů pokračoval i tradiční cyklus přednášek, nyní o historii stavby přehrad.  Tato problematika přitáhla pozornost široké veřejnosti. Přednášel Ing. Pavel Křivka, PhD. z  podniku Povodí Labe, který letos slaví 50. výročí svého vzniku.

Přednáška byla rozdělena do tří částí. První se zabývala pozicí České republiky ve světovém přehradním stavitelství (ČR zaujímá se svými  118 přehradami  34. místo na světě a 15. místo v Evropě), v druhé části jsme se vrátili k historii stavby přehrad a závěr patřil přehradám Povodí Labe.

Příjemné a poučné pozdní odpoledne zakončil krátký film, který představil jednotlivá Povodí a nejznámější přehrady.

Mgr. Miroslava Faltysová

Matematické soutěže

Medaile nesbíráme pouze ve sportu!

Přijímací řízení 2024

Podal/a jsi přihlášku ke studiu na naší škole? Co se bude dít dál?

D35: Vysoké Mýto – Džbánov

Tak jsme se konečně dočkali!

Ceny města Vysokého Mýta

Výroční cenu pro studenta/žáka za rok 2023 získala naše truhlářka.

DofE svačina

Kdo by si nechtěl dát teplé kakao uprostřed dne?

Nakopněte svoji školu

Festival, který inspiruje a motivuje.