Začínají "truhlářské" exkurze

středa, 19 říjen 2022 15:41 | Mgr. Kamil Vimr, Tomáš Rusín

S novým školním rokem začala další série truhlářských exkurzí.

Tentokrát jsme v pátek 14. října 2022 navštívili s učni 1 a 2. ročníku firmu AB Proles ve Střemošicích. Ta se zabývá především poskytováním služeb v lesnictví a zpracováním a prodejem dřeva. Při naší návštěvě jsme navštívili skládku kulatiny a především samotnou pilnici. Zde pro nás bylo nejzajímavější shlédnout v provozu kmenovou pásovou pilu. Další zajímavou aktivitou bylo určování řeziva přímo na pile. Zde je na místě poděkovat panu Vítězslavu Márovi a paní Miroslavě Márové za možnost jejich provoz navštívit.

Další zastávkou exkurze byl nedaleký park Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži. Příjemnou poznávací procházku arboretem jsme zakončili ve venkovní učebně Merano, kde naši studenti zpracovali ve dvojicích pracovní list, který se vztahoval k tématům exkurze.

Celá exkurze byla přínosná a proběhla v příjemně uvolněné  atmosféře.