Workshop QGIS v terénu

sobota, 20 listopad 2021 21:14 | Anna Koubková SI3

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 jsme my vodaři vyjeli autobusem z Vysokého Mýta na Workshop QGIS v terénu do Litomyšle na zámek. U vchodu nás přivítal Peter Petrík, progranátor z firmy Lutra Consulting.

I přes krátké 4 hodiny nám Peter ukázal jejich propracovaný program, který může využívat kdokoliv na mapování zájmových bodů, liniových staveb či různých polygonů (např. keřů). V bezplatné aplikaci Imput jsme si všichni na svých mobilech vytvořili účet a vyzkoušeli, jak tato aplikace suprově funguje. Běhali jsme po parku u zámku a načítali svoji polohu do Imputu. I pan učitel Ing. Novák a pan ředitel Ing. Skalický se zapojili.

Pak jsme data převedli do QGISu a viděli jsme, co kdo zmapoval. Ani nepříznivé počasí nás nezastavilo a workshop jsme si moc užili.