Úžasný svět vody

úterý, 22 březen 2022 14:05 | Mgr. Ivana Bejblíková

SVĚTOVÝ DEN VODY se připomíná na mnoha místech nejenom v ČR. Vysokomýtská stavebka, která již 125 let vychovává vodohospodáře, u oslav tohoto dne samozřejmě chybět nemůže.

Zatímco na naše studenty čekala v kině projekce filmu „Budiž voda!“ a následná beseda z Ing. Zmrhalem, jedním z autorů projektu, školní budovu zaplnili žáci okolních základních škol.

ÚŽASNÝ SVĚT VODY objevovalo třináct týmů z Vysokého Mýta, Chocně a Luže. V soutěžním klání museli sedmáci prokázat důvtip i schopnost pracovat v týmu. Vyhledávali informace, odpovídali na zvídavé otázky, zkoušeli navrhnout vlastní vodovodní síť i stabilní most a zkoumali fyzikální vlastnosti životodárné kapaliny. Ačkoliv si pochvalu zaslouží všichni, vyhrát může pouze jediný tým. Nejlépe si s danými úkoly poradili zástupci třídy 7.B ze ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova. 7.C ze ZŠ Sv. Čecha z Chocně obsadila místo druhé a třetí místo získala 7.B ze ZŠ M. Choceňského z Chocně. Podle ohlasů věříme, že si soutěž užili nejenom vítězové a že se příští rok opět setkáme na podobné akci.

Celkové pořadí v soutěži:

1. 7.B ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova
2. 7.C ZŠ Sv. Čecha, Choceň