Studenti SI3 se učí mapovat

pondělí, 11 listopad 2019 17:19 | Ing. Bc. Pavel Voříšek

30. září až 4. října 2019 absolvovali studenti třetích ročníků střední školy geodetická měření:

SI3 – DOS a POS      -          30. září a 1. října 2019

SI3 – VOS                  -          2. a 3. října 2019

SI3                              -          4. října 2019 (vyhodnocení měření)

Studenti třetích ročníků měli možnost jako první měřit s novými totálními stanicemi Leica TS-03

Celkem 32 studentu třetích ročníků mapovalo 3D polární metodou ve Vysokém Mýtě v areálu školy v ulici Komenského a Kpt. Poplera. Studenti byli rozděleni do osmi měřických skupin a dohromady zmapovali plochu cca 4 ha. Z měřených dat budou studenti ve výuce cvičení z geodézie vyhotovovat mapové podklady v S-JTSK a Bpv.

Za vybudování bodového pole pro výukové účely patří poděkování:

Pavlu Voříškovi www.geovorisek.cz a Aleši Kučerovi www.geokucera.cz