Stavařina je zábava

středa, 28 září 2022 00:02 | Josef Roušar

Ve středu 21. září navštívili naší školu a zároveň soutěž Řemeslo / SKILL žáci 9. ročníků vysokomýtských základních škol. Žáci měli možnost poznat netradiční formou obory, které se na naší škole vyučují. Prostřednictvím sedmi soutěžních disciplín si vyzkoušeli jak učební obory, tak obory maturitní, ale i ukázky ze dvou konkrétních předmětů.

Na náměstí v atmosféře mezinárodní soutěže si vyzkoušeli skládat odpadní potrubí jako instalatéři a jako truhláři otestovali svoji zručnost při zatloukání hřebíků na čas. Ve škole pak dostali kvíz z dopravních staveb, na téma vodohospodářských staveb skládali puzzle a viděli praktickou ukázku u vodního žlabu a pozemní stavitelství poznali z pohledu práce s grafickým projekčním softwarem. Při předmětu deskriptivní geometrie stavěli model stavby podle zadaného půdorysu a nárysu a v předmětu geodézie si vyzkoušeli hledat místo v parku před školou pomocí GPS.

Věříme, že žáky den se “stavařinou” bavil a užili si ho.