ROAD FEST 2022

středa, 18 květen 2022 14:15 | Josef Roušar

Ve dnech 17. a 18. června 2022 se ve Vysokém Mýtě bude konat netradiční zážitkový den ROAD FEST. Děti, studenti i zvídaví dospělí si mohou vyzkoušet, jak se projektuje a staví silnice a spoustu dalších aktivit, které se silnicí více nebo měně souvisí, a zároveň se přijít pobavit. Sdružení pro výstavbu silnic se spolu s dalšími firmami snaží touto formou přiblížit veřejnosti, v čem práce v silničním stavitelství spočívá. Na co se tedy můžete těšit?

V hlavní roli stroje a zručnost
Jednou ze součástí programu bude ukázka silničních strojů, připraven je například finišer, válec nebo nakladač. Zručnost si návštěvníci ověří na trenažéru rypadla, mistři tohoto řemesla dokážou s velkými stroji zavřít krabičku od sirek. :-)
A když jsme u zručnosti – připravena bude ukázka práce se softwarem na projektování silnic, mostů a tunelů, který jistě zaujme nejen studenty. Dnes už se při práci na zajímavých projektech dopravních staveb s rýsovacím prknem nesetkáme, stačí výkonný počítač, technické znalosti a představivost. Stavbu lze virtuálně vytvořit dřív, než je postavená.
Pokud se vám podaří vyslovit deflektometr, jste na správné cestě a můžete si ho vyzkoušet. Je to takové „EKG silnice“ a můžete si ho přijít „natočit“.
Ti, kdo se bojí velkých strojů, si mohou vyzkoušet třeba dětský dřevěný jeřáb nebo svoji šikovnost a technickou představivost uplatnit při stavění domků nebo mostů z malých cihel. A pokud není zručnost vaše silná stránka, nezoufejte, třeba se blýsknete znalostmi při poznávání stavebních strojů nebo materiálů, ze kterých se staví silnice.
V neposlední řadě – ať jste, či nejste zruční – si můžete zkusit nebo jen vyslechnout, jak poskytnout první pomoc. Včasná pomoc při nehodě často rozhoduje o přežití!

A něco navíc…
Protože rádi vítáme i mladší děti, máme pro vás nachystáno malování na obličej. Věříme, že se uplatní především typické silničářské barvy. Žlutou, oranžovou a další viditelné barvy můžete vidět na strojích při jejich práci na silnicích a my je, doufám, uvidíme na vašich obličejích.
A pokud si chcete odnést něco na památku, nezapomeňte navštívit fotokoutek!

ROAD FEST 17. června 2022
Hlavní program ROAD FESTu se uskuteční v pátek 17. června 2022. V 10.30 hod. a ve 13.30 hod. se návštěvníci mohou těšit na ukázky parkouru, po kterém bude následovat workshop.
V 16.00 hodin (rovněž v pátek) jsou všichni zváni na koncert skupiny BOMBARĎÁK!

Informace naleznete na www.roadfest.cz.