Regionální kolo mistrovství České republiky oboru Truhlář

úterý, 14 leden 2020 13:02 | Tomáš Rusín

I letos jsme přijali pozvání na regionální kolo mistrovství České republiky v oboru Truhlář, které se konalo 8. 1. v Jaroměři. Vybraná byla naše osvědčená dvojice Jaromír Rouha (3.T) a Ondřej Beran (2.T). Oba byli dobře připraveni, a tak byla bojovná nálada cítit ve vzduchu, už když jsme v promrzlé ráno vyrazili do Jaroměře.  V konkurenci jedenácti účastníků z Pardubického a Královehradeckého kraje to ale neměli jednoduché. Výroba skládací stoličky byla natolik složitá, že někteří soutěžící výrobek nestihli dodělat. 

Po pěti hodinách náročné soutěže přišlo vyhlášení výsledků, které nás mile překvapilo. Ondřej Beran, který po vzoru MasterChef odevzdal stoličku v poslední vteřině, obsadil krásné páté místo. Jaromír Rouha získal první místo v Pardubickém kraji a první místo v celkovém pořadí! Jako výherce a nejlepší truhlář z Východních Čech tak postoupil do celostátního kola, které se bude konat v Brně 27. 2. v rámci veletrhu nábytku MOBITEX. 

Oba studenti si po právu zaslouží pochvalu za reprezentaci školy. Věřím, že neřekli ještě svoje poslední slovo – jak už Jaromír Rouha v Brně, tak Ondra Beran v příštím ročníku. Gratulujeme!