Předávání maturitního vysvědčení

pondělí, 05 červen 2023 08:21 | Mgr. Eva Odložilová

Ve čtvrtek 1. června 2023 se před druhou hodinou před budovou ZUŠ ve Vysokém Mýtě začali shromažďovat slavnostně odění studenti SI4.
Potřebovali trochu času na nácvik nástupu, protože ve 14 hod. začalo v krásném koncertním sále ZUŠ slavnostní předávání maturitních vysvědčení.
Přišlo si pro ně 21 studentů, kterým se minulý týden podařilo úspěšně složit ústní maturitní zkoušky a v předcházejících týdnech úspěšně napsali písemné maturitní zkoušky a didaktické testy.

Sál se do posledního místa zaplnil rodiči a prarodiči studentů, přišla se podívat i řada pedagogů a dokonce i studenti, kteří si pro svá vysvědčení přijdou až na podzim.
Úvodního a průvodního slova se velmi dobře chopila Mgr. Eliška Hašková, která nejprve přivítala rodiče a vyzvala studenty k nástupu. Ten proběhl za doprovodu klarinetového kvarteta “Tvrdý plátek” pod vedením uměleckého vedoucího Jaroslava Prudiče. Kvarteto provázelo a zpříjemňovalo svými skladbami celou událost.

Poté následovala gratulace a projev pana starosty ing. Františka Jiraského, hudební vsuvka a samotné předávání mohlo začít. Za svoji práci a studijní výsledky byli zvlášť oceněni Kristýna Sodomková, Anežka Dolečková a Martin Dvořák. Ten se také chopil slova a za celou třídu promluvil k rodičům i učitelům.

Na závěr si vzal slovo pan ředitel ing. Jiří Skalický a pár vět studentům řekla i třídní učitelka Mgr. Eva Odložilová.
V samotném závěru zazněla poslední skladba, kterou klarinetové kvarteto celou akci ukončilo.