Expozice vojenské geografie v Dobrušce

pátek, 09 červen 2023 10:20 | Ing. Pavel Malý

7. června 2023 se všichni studenti druhého ročníku maturitního oboru spolu se svými třídními učiteli a oběma učiteli geodézie účastnili exkurze do muzea Vojenská geografie v Dobrušce.
Exkurze byla završením prvního roku výuky geodézie.

Vyrazili jsme vlakem z Chocně do Opočna a dál jsme pokračovali pěšky. Studenti nasadili rychlé tempo, takže jsme do Dobrušky na náměstí dorazili s předstihem a mohli jsme mít i chvíli rozchod.
Pak jsme se rozdělili na jednotlivé třídy a postupně jsme měli s průvodci prohlídku muzea kartografie, rodného domku Františka Ladislava Heka (F. L. Věka) a historické dobrušské radnice i s vyhlídkou z věže na město a nedaleké Orlické hory.

Po programu zbyl čas i na dobrý oběd a cestou zpět jsme se na náměstí v Opočně stihli občerstvit i místní zmrzlinou.
Vlak jel na čas a o půl čtvrté jsme byli zpět v Chocni.