Mezinárodní soutěž „Mladý remeselník 2016“

pondělí, 17 říjen 2016 18:37 | Ing. Miloslav Tomášek, ZŘ pro učební obory

Letos již pošesté jsme byli na oplátku za soutěž ŘEMESLO/SKILL 2016, konanou v září 2016 ve Vysokém Mýtě, pozváni Střední odbornou školou stavební ze Žiliny na jejich mezinárodní soutěž, konanou ve dnech 11. - 13. října 2016. Soutěžila dvoučlenná družstva v kategorii ZEDNÍK, INSTALATÉR a TESAŘ. Naše škola byla zastoupena obory instalatér a zedník.

Přijetí na škole bylo jako vždy velmi milé a přátelské, o soutěžící týmy a jejich doprovod bylo vzorně postaráno a soutěž byla dokonale připravena. Hodnocení soutěže bylo svěřeno komisařům ze sponzorských firem. Soutěžila družstva ze šesti škol z ČR i SR. Naši školu reprezentovali vítězové ze soutěže SKILL v obou kategoriích. Soutěžní družstvo instalatérů ve složení Pavel Schlosser a Martin Novák se umístilo na nepopulárním čtvrtém místě ze šesti. Soutěžní družstvo zedníků ve složení Luděk Blaschke a Aleš Roun se tentokrát „na bednu“ také nedostalo a skončilo těsně pod ní na 4. místě ze šesti soutěžících.

Ale naši hoši se v konkurenci neztratili, bodové rozdíly byly minimální. Největší překážkou u obou družstev byl teoretický test, kde jim dělala problém slovenština. Odpovědi na některé otázky byly navíc odlišné, než znají od našich vyučujících a z norem, což je zapříčiněno pravděpodobně odlišnými předpisy na Slovensku. Součástí bylo u instalatérů i svařování plamenem, které se naši žáci budou teprve učit. U zedníků bylo součástí obkládání stěny, které je spíš disciplínou pro obkladače. I přes „bramborové“ medaile patří všem čtyřem gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.