Geodetický kurz S3

úterý, 11 říjen 2022 15:45 | Ing. Miroslav Brůna

Ve dnech 4. - 7. října proběhl druhý letošní geodetický kurz v rekreačním středisku Tramtáryje v Horním Jelení, tentokrát za účasti třídy S3. Původní obavy z kraje září, že si pro nás říjen připraví deštivé a chladné počasí, se ukázaly jako liché a nakonec jsme si o moc lepší počasí snad ani nemohli přát.

Studenti rozdělení do skupin po pěti se do měření vrhli s vervou, neboť pokud chtěli stihnout zaměřit a zakreslit vše, co si pro ně kolegové geodeti připravili, tak to jinak ani nešlo. Přes den se měřilo (ať už totálkou nebo nivelákem), večer počítalo a kreslilo. U všeho bylo potřeba intenzivně spolupracovat. Volného času zde opravdu moc nebylo – ve chvílích kdy některá ze skupin právě neměřila, byla tato trápena třídním učitelem turistickými aktivitami v okolních lesích a přilehlých obcích.

Dlouhých slov dále netřeba - v páteční dopoledne odevzdané projekty mluví za vše a před výkony studentů je na místě smeknout! (Jo a Leica je značka měřících přístrojů a ne první pes ve vesmíru).