Exkurze Maloměřice - Adamov

čtvrtek, 17 únor 2022 14:36 | Ing. Stanislav Skalický

Ve středu 16. 2. 2022 navštívili studenti čtvrtého ročníku oboru Dopravní stavitelství staveniště rekonstruované tratě Brno - Maloměřice - Adamov. Na exkurzi nás pozval pan Miloslav Otta, DiS. z firmy Subterra, náš absolvent a přítel školy. Na exkurzi nás bezpečně odvezl (i přivezl) Jarda Sekanina. Děkujeme!

Na exkurzi jsme viděli:

• rekonstrukci stanice Adamov, odstraňování železničního svršku, vrtání pilot pro zárubní zdi, paní stavbyvedoucí z firmy Swietelsky nám nastínila budoucí podobu žst,
  • sanaci tunelů, z celkového počtu devíti Blanenských tunelů jsme navštívili dva Blanenský 3 (Bílovický 2) délky 276 m a Blanenský 4 (Bílovický3) délky 244 m,
  • sanaci skalních zářezů a portálových oblastí tunelů,
  • trhání kolejí (stroj PKP - pokladač kolejových polí) a jejich odvážení, železniční svršky Vosloh a Pandrol (fast clip).

Na obrázcích je :
01 - současný stav žst Adamov
02 - vrtané piloty
04 - vrtací souprava
05 - dvojitá kolejová spojka (DKS)
07 - portál Blanenského 3 (též se nazývá Bílovický 2)
08 a 11 - sanace skalního svahu, kotvení
10 - portál Blanenského 4
12 a 13 - pokladač kolejových polí (PKP) - zde využit k vytrhávání kolejových polí délky 25 m
15 - pružná spona Pandrol
16 a 17 - vizualizace budoucího stavu