Chemická praktika

pátek, 01 duben 2022 00:40 | Mgr. Ivana Bejblíková

V úterý 29. března absolvovali studenti 1. A netradiční hodinu chemie. Strávili ji totiž v laboratoři sousedního gymnázia. Čekala je praktika věnovaná kyselinám a zásadám. Po krátkém shrnutí základní teorie a seznámení s technikou měřili studenti pH látek, se kterými se setkáváme v běžném životě. Zvládli byste vy dopředu vytipovat, zda je prací prášek, zubní pasta, paralen, mléko, rum, kofola, … kyselinou nebo zásadou?

Velký dík za příjemně strávený čas patří Mgr. Pecinové, která tuto zajímavou hodinu připravila. Doufáme, že bude spolupráce se sousední střední školou na podobných projektech stále častější. Třeba v dohledné době přivítáme na oplátku my studenty gymnázia v naší hydrotechnické laboratoři.