Výstava o přehradách i škole

úterý, 21 březen 2017 22:41 | Mgr. Marie Severová

Od 31. 1. do 12. 3. 2017 probíhala v městském informačním centru výstava PŘEHRADY JAKO ODKAZ KULTURNÍHO DĚDICTVÍ V OCHRANĚ PŘED POVODNĚMI.  

Její vernisáže se zúčastnil sám autor Ing. Martin Horský ze stavební fakulty ČVUT. Zdůraznil, jak obtížné bylo vybrat pouze několik přehrad k prezentaci. Přestože výběr byl zúžen pouze na stavby do roku 1939, jejich počet dosáhl padesáti. Bylo proto nutné vybrat jen ty přehrady, které byly něčím výjimečné. Tak jsme samozřejmě mohli shlédnout fotografie a informace z přehrady Les Království či Pařížova, ale také Bílé Desné, která se devět měsíců po stavbě protrhla po velmi silných deštích. Zajímavá byla i úvodní mapa, kde návštěvníci mohli najít místa vodních staveb v ČR z vybraného období, tedy nejen přehrady, ale i rybniční soustavy. Věděli jste například, že Rožmberská rybniční soustava byla zapsána mezi národní kulturní památky ČR?

Kromě úžasné výstavy si návštěvníci prohlédli informace o naší škole – staré dokumenty a fotografie i starší vzpomínkové video  a také nové, vytvořené ke 120. výročí školy, i současné aktivity studentů.

Dle informací pracovníků IC byl o výstavu velký zájem.