Výlet na MS ve florbale

pondělí, 10 prosinec 2018 22:59 | Lukáš Sekanina (SI3), Jan Škaroupka (1.A), Tomáš Bachtík (SI4), David Šimáček (3.ITV)

V úterý 4. prosince jsme patřili mezi  48 studentů, jimž škola umožnila navštívit MS ve florbale. Jako první jsme v pražské O2 aréně viděli velmi vyrovnané utkání mezi Austrálií a Thajskem, skóre tohoto zápasu se nakonec zastavilo na výsledku 4 : 3 pro Austrálii. Ta díky tomuto zápasu postoupila ze skupiny.

Po přestávce, kterou jsme využili k občerstvení, nadešel očekávaný zápas mezi Slovenskem a Singapurem. Většina naší výpravy fandila sousedům, ale našli se i tací, kteří přijeli podpořit Singapur. Jejich chorály sice byly slyšet už po cestě do Prahy, ovšem tito fanoušci nebyli ve svých názorech příliš pevní! Průběh byl následující:

Zápas začal a tempo určují Slováci. Gól Slovenska! Naši týmoví kolegové stále fandí Singapuru, slovenský gól č. 2 - kolegové stále fandí Singapuru, slovenský gól č. 3 - nadšení pro Singapur pomalu ustupuje. Pátá minuta utkání - Slováci střílí 4. gól - celá naše výprava už fandí Slovensku. I původně zarputilí fanoušci Singapuru skandují: „Slovensko do toho!“

Slováci ukázali, že jsou připraveni rvát se o každý míček a zaslouženě vyhráli 18 : 2.

Potěšeni vítězstvím jsme se vydali na cestu domů. Zbývalo pouze vyřešit zásadní otázku o barvě mikiny - lososová, či růžová? Dokonce jsme provedli i anketu mezi občany Prahy. Zkrátka jsme si výlet moc užili a jsme rádi, že jsme se takové akce mohli zúčastnit.

Za studenty

Lukáš Sekanina (SI3), Jan Škaroupka (1.A), Tomáš Bachtík (SI4), David Šimáček (3.ITV)