Vernisáž výstavy RETRO Oldřicha Páleníčka

pondělí, 28 listopad 2016 23:25 | Mgr. Marie Severová

ÚŽASNÉ, PERFEKTNÍ, VELKOLEPÉ

A ještě další synonyma bychom mohli uvést k výstavě Oldřicha Páleníčka, jejíž vernisáží byly dne 18.11. 2016 zahájeny oslavy 120. výročí založení stavební školy za hojné účasti vysokomýtské veřejnosti.

Autor vystavených grafik je totiž absolventem Střední průmyslové školy stavební Vysoké Mýto. Po studiích pan Páleníček pracoval u meliorací na Slovensku, kde ho zaujala krásná příroda a tak “odhodil vytyčovací tyče a vyměnil je za skicák“. Jeho zájmy se obrátily k estetičnu přírody a zavedly ho na uměleckou dráhu.

Dnes je členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové a ve své dílně na jižní Moravě stále tvoří umělecké skvosty nespočetnou řadou grafických technik.

Přijďte se potěšit řadou ilustrací, exlibris a volnou tvorbou. Obrázky s tématikou Vysokého Mýta se autor vrací ve vzpomínkách do období svých studentských let a hrdě se hlásí k naší škole.