Veletrh For Arch

pátek, 28 září 2018 15:49 | Martin Sedlický, student VOŠ3

Ve čtvrtek 20. září se studenti 3. ročníku Vyšší odborné školy zúčastnili exkurze do pražských Letňan, kde probíhal mezinárodní stavební veletrh For Arch.

Studenti se seznámili s novými stavebními prvky, materiály a technologiemi na trhu. U vystavovatelů se zaměřovali především na materiály s nízkým součinitelem prostupu tepla, které jsou vhodné pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů.

V oblasti nových technologií studenty zaujala velká škála nabízených tepelných čerpadel, solárních panelů, rekuperačních jednotek a samozřejmě letošní novinky týkající se zpětného získávání tepla z odpadního potrubí pro předehřev teplé vody.  

Zajímavou zastávkou se stal i stánek státního dotačního programu Nová zelená úsporám, který se dlouhodobě věnuje problematice snižování energetické náročnosti nových i stávajících objektů a nabízí možnost získání státních dotací na různé typy stavebních úprav, či samotnou výstavbu domů. 

Z exkurze si tak studenti odnesli nově získané informace a prospekty, které jim jistě pomohou při tvorbě jejich závěrečných absolventských prací.