Na naši školu zavítaly TECHNOhrátky

sobota, 03 listopad 2018 15:46 | Ing. Jiří Skalický

Máme radost, když můžeme školu i naše perspektivní studijní obory představit široké veřejnosti. Kromě Dnů otevřených dveří lze k tomu účelu skvěle využít i projekt TECHNOhrátky. Ve spolupráci s Pardubickým krajem jsme tak i letos přivítali převážně deváťáky a deváťačky ze základních škol ve Skutči, Horního Jelení, Chocně, Poličky, Morašic, Litomyšle, Třebařova, Tatenic a České Třebové.

V soutěži manuálních aktivit byli nejlepší (a po zásluze získali velký ovocný dort) žáci Základní školy Na Lukách z Poličky, ve vědomostním kvízu Hej Ty, víš to? zvítězila výprava Základní školy Habrmanova z České Třebové. Zároveň jsme ocenili jubilejního 10 000 návštěvníka Jakuba Procházku z 9. třídy ZŠ Mistra Choceňského z Chocně. Navíc nám udělal velkou radost, když se zmínil, že velmi vážně uvažuje o studiu na instalatéra právě v naší škole.

Alespoň dle odezvy návštěvníků to vypadá, že se jim na naší škole líbilo. Věříme, že se jim (stejně jako našim stávajícím studentům) stavařina zalíbila a vidí v ní perspektivu a výborné uplatnění.

Spolu se skupinkami se po stanovištích pohybovala i Adéla Kotrbová ze druhého ročníku, které se povedlo s připraveným fotoaparátem velmi pěkně zachytit celou událost, však posuďte sami.