Skvělé 2. místo mezi školními weby!

středa, 06 červenec 2016 13:13 | Ing. Jiří Skalický - administrátor webu

V druhém ročníku celorepublikové soutěže sCOOLweb 2016 jsme s našimi stránkami obsadili skvělé 2. místo mezi středními školami! Bylo to velké a zároveň velmi příjemné překvapení, když na celostátní konferenci věnované školním webům zaznělo při vyhlašování výsledků z pódia Velkého sálu Nové radnice magistrátu hl. města Prahy jméno naší školy.

Společnost EDUin před rokem založila tuto soutěž pro všechny základní a střední školy především proto, aby jim nabídla návod, jak rozvíjet školní webové stránky. Jejich hodnotící kritéria jsme tak přivítali jako dobré tipy na to, jak vylepšit naš čerstvě vytvořený web. Podat přihlášku do soutěže bylo poté již téměř povinností.

V letošním roce se zúčastnilo celkem 86 škol, které byly hodnoceny ve třech samostatných kategoriích. V prvním kole vybírali 10 nejlepších v každé kategorii převážně hodnotilé z přihlášených škol. V 2. kole pak vítěze určila odborná porota. Ta ocenila zvýšení kvality přihlášených webů oproti loňsku, nejvíce vyzvihovala především možnost přizpůsobení zobrazení stránek na mobilních zařízeních (tzv. responzivitu).

Přímo na našich webových stránkách porota ocenila "moderní vzhled, vizuální jednotnost webu, dynamické řešení hlavní navigace v záhlaví stránky, aktuální rubrika Nabídka práce pro absolventy".

Lví podíl na tomto výsledku má grafické studio Dialog, které nám spolu s návrhem stránek vytvořilo i nový vizuální styl školy. Děkujeme také všem pedagogům a studentům, kteří na naše stránky přispívají svými články - bez nich by byl tento prostor pouze pustým odkladištěm souborů a povinných údajů.

 

Výsledky sCOOL web 2016 

Kategorie A (neúplně organizované ZŠ)

1. ZŠ a MŠ Hovorčovice
2. ZŠ a MŠ Stehelčeves
3. ZŠ Duhovka

Kategorie B (plně organizované ZŠ)

1. ZŠ Kunratice
2. Sportovní soukromá ZŠ Litvínov
3. 1. ZŠ Rakovník

Kategorie C (střední školy)

1. Gymnázium a SOŠ Nový Jičín
2. VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto 
3. SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice

Cena veřejnosti (online hlasování, 3753 hlasů)

1. Gymnázium a SOŠ Nový Jičín, 467 hlasů
2. Gymnázium Třinec, 319 hlasů
3. SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice, 306 hlasů