Školní turnaj v odbíjené

čtvrtek, 14 březen 2019 20:19 | Mgr. Eva Odložilová

V pátek 22.2.2019 se v tělocvičně uskutečnil další ze školních turnajů. 6 družstev zastupujících jednotlivé třídy přišlo změřit síly ve volejbale. Do turnaje se nezapojili pouze chlapci z 2ITZ a 3ITV, zato třídu SI4 reprezentovala družstva 2.

Hrálo se ve dvou skupinách. K prvnímu zápasu nastoupila družstva 1 ITZ a I4, a ačkoli hoši z 1 ITZ dlouho drželi se čtvťákama krok, nakonec prohráli 2:0 na sety. Ve druhém zápase se začal rýsovat favorit turnaje – 1A celkem bez problémů porazila družstvo SI3. První skupina pokračovala zápasem družstev 4. ročníku, který se rozhodl až ve třetím setu. Zvítězilo družstvo  I4 a stalo vítězem skupiny. Družstvo S4 skončilo po vítězství nad hochy z 1 ITZ ve skupině na 2. místě. Skupina B pokračovala zápasem družstev 1A a 2A a tým 1A opět jednoznačně zvítězil a vyhrál skupinu. Druhé místo ve skupině vybojovalo družstvo SI3 nad 2A. V dalších zápasech se bojovalo o konečné pořadí. Páté místo obsadilo po třísetovém souboji družstvo 2A, na šestém místě skončilo po statečném  boji družstvo 1 ITZ. Na 4. místě skončilo družstvo SI3 a 3. medailové místo vybojovali chlapci S4. K zápasu o 1. místo nastoupila družstva 1A a I4. Rozhodlo se až po 3 setech plných nádherných akcí a nakonec zvítězilo družstvo 1A a získalo 1. místo v turnaji. Na druhém místě skončilo družstvo I4.

Všechny zápasy proběhly v pohodě a v duchu fair play a všem zúčastněným je třeba poděkovat za bojovnost a předvedené výkony.