Průběh výuky na naší škole

čtvrtek, 12 březen 2020 20:01 | Jiří Skalický

Vážení studenti, vážení rodiče,

v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je od 11. 3. 2020 i naše škola do odvolání uzavřena.

Jelikož může toto mimořádné opatření trvat řadu následujících týdnů, rozhodli jsme se pokračovat ve výuce distanční formou. Ta od 13. 3. probíhá pomocí živých on-line konferencí přes program Hangouts Meet v kombinaci se zadáváním úkolů a materiálů v Učebně Google (Google Classroom).

Pro zapojení do výuky je nutné stabilní připojení na internet (nejlépe LAN nebo WI-FI), počítač nebo notebook a osobní přístupové údaje do školního emailu a Edupage. Velmi doporučeny jsou také sluchátka, mikrofon a kamera.

Návod pro přihlášení do aplikace Meet i všech ostatních systémů naleznete dole na stránce v příloženém pdf. Ale nebojte - je to jednoduché.

Rozvrh hodin a online konference

Zkrácená výuka probíhá živě pomocí konferencí v aplikaci Meet dle speciálního rozvrhu. Ten je v Edupage a na školním webu tak, jak jste byli zvyklí. Ptali jste se, jak je to s docházkou - ano, zapisuje se absence do třídnice jako obvykle :-)

Přihlásit se musíte vždy do správné konferenční místnosti dle těchto přezdívek pro schůzky v Meet.

Je nutné, abyste se do aplikace Meet přihlásili přes svůj školní email (vpravo nahoře).

Přihlašovací kódy do Učeben Google

Tento seznam kódů potřebujete pro první přihlášení do učeben jednotlivých předmětů - tam budete mít řadu výukových materiálů a úkolů.

„Inteligence je schopnost přizpůsobit se změně.“ —  Stephen Hawking, britský teoretický fyzik zabývající se vznikem vesmíru (1942 - 2018).

Já vím, že naše škola je plná inteligentních lidí, tak s chutí do toho.

Ing. Jiří Skalický

pdfNávod pro přihlášení do školních aplikací.pdf
pdfText Mimořádné opatření MZ