Podzimní koncert

středa, 15 listopad 2017 22:08 | Ing. Romana Novotná

V rámci závěru oslav 120. výročí založení školy pořádaly Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto a Město Vysoké Mýto dne 18.10.2017 podzimní koncert v chrámu sv. Vavřince na nově zrekonstruovaném náměstí Vaňorného ve Vysokém Mýtě.

Koncert uvedl několika větami ředitel stavební školy Ing. Pavel Vacek a krátkým vstupním slovem přispěl i farář Pavel Mistr.

Zcela zaplněný kostel si mohl vychutnat vystoupení smíšeného pěveckého sboru Bendl Česká Třebová se sbormistry Davidem Lukášem a Josefem Menšíkem, smíšeného pěveckého sboru Otakar Vysoké Mýto se sbormistryní Věrou Milerovou a Litomyšlského symfonického orchestru pod taktovkou dirigenta Davida Lukáše. Pěveckými sólisty večera byly Jana Andrlová - soprán a Aleš Nehněvajsa - baryton.

Koncert vyvrcholil provedením mše Jiřího Pavlici Missa brevis a všichni účinkující byli odměněni dlouhým potleskem ve stoje.