Mistrovství České republiky v oboru Truhlář

pondělí, 02 březen 2020 10:46 | Tomáš Rusín

Každý rok se v Brně pořádá celostátní kolo v oboru Truhlář. Soutěží zde ti nejlepší z přibližně 80 škol České republiky. Letos se mezi ně probojoval i náš student Jaromír Rouha. Zadáním soutěže bylo vyrobit malou dětskou židličku. Soutěžící za pomocí paličky, dláta a pilky vyrobili židličky za které by se nestyděly ani nejmodernější stroje. Protože šlo o finální kolo České republiky musela porota kontrolovat opravdové detaily. Strhávala tak body za desetiny milimetru a za mezery kam by se nevešel ani list papíru. Díky znalostem, zručnosti a snaze se Jaromír v konkurenci 13 českých a 6 zahraničních učňů umístil na celkovém osmém místě. Je to úspěch? Po vzoru našich hokejových reprezentantů bych řekl „tak určitě“ Když si uvědomíte že máme osmého nejlepšího truhláře z 80 škol, je to obrovský úspěch nejen pro něj ale i pro celou naši školu. Děkujeme.